درباره دانشکده

مقدمه:

در حال حاضر استان سمنان با کسب رتبه نخست سرانه “دانشجو به جمعیت” در کشور (با نسبت 1 دانشجو به 6 نفر) بعنوان یک قطب دانشگاهی در سطح ملی مطرح بوده و با توجه به ویژگی های خاص استان از نظر موقعیت جغرافیایی، امکانات جابجایی و شرایط فرهنگی، برنامه گسترش آموزش عالی در تمام سطوح از جمله اهداف اصلی سند توسعه استان به شمار می رود. دانشگاه سمنان بعنوان بزرگترین مجموعه آموزشی و پژوهشی در سطح استان در راستای تحقق اهداف میان مدت و دراز مدت توسعه استان همواره توسعه کمی و کیفی در بخش های مختلف آموزشی از جمله توسعه پردیس ها و دانشکده های تخصصی را مد نظر قرار داد  و در این راستا تاکنون گام های بلندی را نیز برداشته است.

خوشبختانه پس از موافقت اولیه شورای محترم گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر ارتقاء گروه مهندسی عمران به دانشکده مهندسی عمران در این دانشگاه ابلاغی طی نامه شماره30903/22در تاریخ 25/7/89 گام های موثری در رشد و ارتقاء این مجموعه برداشته شده به نحوی که امروز شاهد درخشش فعالیت های روبه گسترش این دانشکده در عرصه های مختلف آموزشی و پژوهشی در سطح کشورمی باشیم.

تاریخچه:

دانشکده مهندسی عمران از سال 1371 با پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی و تحت عنوان گروه مهندسی عمران از زیر مجموعه دانشکده مهندسی دانشگاه سمنان فعالیت خود را آغاز نمود. این گروه از سال 1378 با پذیرش اولین گروه از دانشجویان کارشناسی ارشد سازه فعالیت تحصیلات تکمیلی خود را آغاز نموده و در سال 1389 نیز اولین گروه از دانشجویان دوره دکترای مهندسی عمران از این دانشکده فارغ التحصیل گردیدند. در حال حاضر این دانشکده در شاخه های اصلی مهندسی سازه، زلزله، سازه های هیدرولیکی، راه و ترابری، مکانیک خاک و مدیریت ساخت در مقاطع کارشناسی و تحصیلات تکمیلی و تا سطح دکترا مشغول به فعالیت می باشد. همچنین در نظر است در طی 5 سال آینده مطابق با برنامه پنج ساله توسعه آموزشی و پژوهشی فعالیت های خود را در سایر زمینه های مربوطه نیز ارتقاء بخشد.

آدرس سایت دانشگاه : https://semnan.ac.ir

آدرس سایت دانشکده عمران : http://civil.semnan.ac.ir

آدرس پروفایل اعضای هیئت علمی : https://profile.semnan.ac.ir

اشتراک گذاری این خبر در فضای مجازی

به این خبر امتیاز دهید
3.7/5